Rahablogi. Elu. Eesmärgid, plaanid ja mõtted.

Viimasel ajal on elu kuidagi jube kiireks läinud ja palju tegemist. Seega tänane postitus on mõtete klaarimiseks ja korraks aja maha võtmiseks.

Millega ma siis tegelenud olen? Tööalaselt sai esimesel aprillil lõpetatud üks pikem projekt – 10 kuud, millest esimesed 7 olid aktiivne müügitöö ja viimased 3 bürokraatia ja paberimajandus, et asi lõpetatud saaks. Uutest projektidest on 3 ootel, samamoodi paberimajanduse taga ja üks paarikuuline jõuab loodetavasti lähiajal lõpule. Aktiivselt uusi kliente ma hetkel otsinud ei ole, sest esiteks muutub töö koos beebiga järjest tülikamaks – ta ei taha enam sekunditki paigal püsida ja väljendab oma rahulolematust vägagi valjuhäälselt – ja teiseks olen praegu keskendunud rohkem nii blogile kui investeerimisele.

Püüan lähiajal oma investeeringute haldamise sellisel kujul korda saada, et edaspidi jääb ainult kuu lõpus numbrid sisestada ja üle vaadata, kas tulemused on ootuspärased ja eesmärgid täidetud.

Järjest rohkem on mõttes olnud mastermind grupi loomine. Esiteks aitaks sobiv keskkond isiklikule arengule väga palju kaasa. Teiseks on grupil palju eeliseid – lihtsam erinevatele asjadele lahendusi leida, mõtteid vahetada, eesmärke täita ja üksteise edasiminekutel kätt pulsil hoida, aga ka koostööd teha ja kontakte vahetada. Ühesõnaga kättevõtmise asi – tuleb ära teha 🙂

Veel olen mõtteid mõlgutanud sellest, et peaks end IT alal veidi harima. Tunnen puudust teadmistest, et erinevaid mõtteid teoks teha – näiteks väikese veebipoe tegemine või äpp, mis aitaks investeeringute haldamist automatiseerida. Kuna need on sellised hägused ideealged, siis ei oska nendega ka midagi peale hakata esialgu – peavad veel laagerduma või siis ootama seda õiget hetke, et ehk koperdan mõne asjalik it-taustaga inimese otsa, kelle abiga need ideed teoks saaks vormida.

Veel on algfaasis ühe mtü käima lükkamine kohaliku kogukondliku tegevuse edendamiseks. Eelmisel suvel sai üks üritus korraldatud eraisikutena, sel aastal otsustasime siis traditsiooni jätkamiseks mtü luua, et asjaajamist lihtsustada.

Tegelikult tahaks päriselt puhata ja aja maha võtta korraks. Peab vist koolivaheajaks mingi spa-paketi vaatama ja lastega paariks päevaks lõõgastuma minema, siis on jälle jaksu rööprähklemist jätkata ja erinevate asjadega edasi liikuda.

2 kommentaari “Rahablogi. Elu. Eesmärgid, plaanid ja mõtted.

 1. Sinu üks eesmärk oli investeerida 50 000€ 2020. aastakas. Kas see sai täi täidetud või kui kaugel Sa sellega oled? Kas sa oskad öelda millise ajaga oleks realistlik 50 000€ investeerida?

  Meeldib

  • See eesmärk on mul mõeldud selle aasta lõpuks. Jaanuari lõpu seisuga oli mu portfell umbes selles suurusjärgus. Aga kindlasti ei pannud ma eelmine aasta selles summas raha investeeringutesse, osa investeeringutest tuli läbi heade võimaluste nägemise. Kui õigesti mäletan, oli mul summaliselt eelmise aasta eesmärk investeerida 15000 ja aasta lõpuks võis olla umbes pool investeeringutes ja teist samapalju majaehituses. Aasta kokkuvõttes kirjutasin ka sellest, et eesmärgid on ajas muutuvad ja täiustuvad. Tänaseks on näiteks rahaline vabadus juba saavutatud ehk passiivne tulu katab püsikulud sellest kuust.
   Aeg sõltub kindlasti sissetulekust ja sellest, kui palju kõrvale saab panna. Mina täna investeerin kogu töise tulu, mis kuludest üle jääb. Eelmisel aastal alustasin 50% juures. Kõige lihtsam on eelarve teha, tulud-kulud üle vaadata, siis suured eesmärgid paika panna ja need väikesteks jagada, et oleks kogu aeg silme ees, kuidas edeneb. Edu 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s