Rahablogi. Kuuülevaade oktoober 2019

Kuna suurem töö sai eelmisel kuul ära tehtud, siis järgmiste kuuülevaadetega läheb nüüd edaspidi ladusamalt 🙂

Kõigepealt siis varade ülevaade ja mis muutunud on. Lisasin graafikule kinnisvara ja osalused äriühingutes, mida seal varem polnud. Need ükski mulle küll passiivset tulu ei tooda, aga kulu ka mitte ja seetõttu panin neile kui varadele siiski rahalise väärtuse külge.

Raha enda (pangakontod ja sularaha) osakaal on möödunud kuu lõpu seisuga märkimisväärselt vähenenud. Seda põhjusel, et oktoobris läks käima mitu uut projekti mu põhitegevuses, mis omakorda tõid kaasa korraliku reklaamikulu. Kõigi eelduste kohaselt peaks mõned neist juba käesoleval kuul ka lõpule viidud saama, nii et loodetavasti on selle kuu lõpus raha seis märksa parem.

Muutunud on veel see, et graafikust puudub Estateguru. Kuna mul oli nagunii plaanis vana firma alt kõik investeeringud uue alla kolida, siis kasutasin juhust Estateguru uue funktsiooni järelturu proovimiseks ja sain kõik laenud väikse kasumiga maha müüdud. Hetkel uue firma alt sinna raha ei panusta, kuna intressid pole just atraktiivseimad ja mujal teenib see raha paremat tootlust.

Ühisrahastuse passiivse tulu jaotus oluliselt muutunud ei ole – ca 2/3 sellest pärineb soovitusboonustest, eelkõige Envestio ja Grupeer ühisrahastustest, kus nagu ka varem olen kirjutanud, on konkurentsitult parimad soovitusprogrammid lisatuluga lausa esimesed 9 kuud. Kui alles alustad investeerimist, siis kasuta kindlasti neid soovituslinke, et maksimaalset kasu saada. Grupeer pakub veel kuni novembri keskpaigani uutele investoritele lausa 1% investeeringutelt tagasi, mis teeb esimese kuu investeeringute tootluse kahekordseks.

Nagu juba eelmine kord mainisin, siis Mintos on hetkel tahaplaanile jäänud. Seal ei ole intressid hetkel väga atraktiivsed ja järelturult midagi väga atraktiivset ka soodsalt ei leia. Seetõttu ma hetkel Mintosesse väga oma aega ja energiat ei kuluta.

Passiivne tulu aasta algusest on oktoobri lõpu seisuga 533 eurot, mis teeb keskmiseks 53 eurot kuus. Kuude lõikes on erinevused küll suured, aga esimese aasta ja väikeste summadega investeerimise kohta täitsa arvestatav tulu.

Muus osas on kõik enamvähem endine – põhitegevus on oodatult aktiivne ja õnneks tõotab mitu projekti lähiajal ka tulemusi tuua. Lisaks tegin vahepeal ühe proovitõlke ühele kirjastusele ja ootan nüüd tagasisidet – loodetavasti tuleb see positiivne ja õnnestub mingi äge raamat tõlkimisse võtta. Tõlkimisega olen tegelenud päris pikalt, kunagi oli see aastaid mu põhitegevuseks, siis aga ammendas end ja viimastel aastatel olen vaid minimaalselt sellega tegelenud. Nüüd aga tuli tunne, et ühe hea loetava ja hariva raamatu võiks ette võtta küll. Nagunii niisama lugemiseks eriti aega ei jää, siis oleks meeldiv kasulikuga ühendatud 😉 Elame-näeme 😎

2 kommentaari “Rahablogi. Kuuülevaade oktoober 2019

 1. Hey hopsti! Vaatan, et läheb päris ladusalt see intresside kogumine.

  Mainin lihtsalt huvi pärast, et kui sa soovid rohkem lugejaid endale, siis alati võimalik kirjutada http://www.rahajutud.ee portaalile ning nad hakkavad su blogipostitusi kajastama. Sealt tuleb päris kõvasti lugejaid lehele ning ma arvan, et see annaks ainult motivatsiooni sulle juurde 🙂
  Saad mõttekaaslaseid juurde, inimesi mastermind gruppi ja palju veel.
  Lisaks las nad kajastavad ka tagant järgi sinu “Investeerimine ja naised.” artikli!

  Liked by 1 person

  • rahajutud lehega olen täitsa kursis, aitäh 🙂 Sa oled muide juba teine blogija, kes seda soovitab 😃 aga otsustasin blogi luues, et ma ise ei reklaami seda kuskil, las kasvab ise omasoodu. Lisaks läksid vahepeal postitused ka kuidagi lappama ja pooltel teemadel pole rahaga midagi pistmist, kuigi algne plaan oli ainult rahaasjadest rääkida 😬 aga noh, meie teeme plaane ja siis tuleb elu vahele ☺️

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s