Rahablogi. Kuuülevaade november 2020. Ja natuke heategevusest saabuva imede aja valguses.

Aeg lausa tormab ja kohe saabki aasta läbi. Maja fassaadi osas pole vihmaste ilmade tõttu kahjuks mingeid muutusi, akende ümbrustest on endiselt vaid üks silikoonitud ja värvimiseni pole üldse jõudnud. Aga ma sain täna põrandakütte tööle, ma olen nii rahul 😀 Mitu nädalat mässamist, aga oli seda väärt, eile sai vannituba ühendatud ja täna hommikuks oli põrand soe, veidi aega tagasi lõpetasin ka köögi ja toa ühendamise, seega õhtuks võiks kõikjal soe põrand olla 😎
Investeeringute osas sai eesmärk väga napilt täidetud, novembri intressitulu ületas oktoobri oma vaid 50€ võrra. Arvasin seda kohe, kuna sai antud mitu kuni pooleaastast laenu, mis intressiarvestusse hakkavad alles uuel aastal panustama.See-eest on aga laenude osakaal portfellis seni suurim, aktiivsete laenude summa pole seni veel nii suur olnudki. Aasta lõpuks ületab väljastatud laenude summa kokku 50000€, seda siis 11 kuuga, sest esimesed laenud andsin 26. jaanuaril.

Möödunud kuusse jäi ka üks heategevuslik projekt, osaliselt panustasin üksi ja koos teiste eraisikulaenude andjatega tegime ka ühe suurema kingituse. Võibolla olete juhtunud lugema ühe naisterahva blogi, kes kasvatab 2 last ja maadleb vägivaldsest suhtest lisaks muule “kaasavaraks” saadud laenukoormaga? Blogi kannab nime Appi, ma olen võlgnik. Igatahes tuli Facebookis üleskutse aidata rahaliselt, et saaks ta kriitilisemad võlad klaaritud ja andsin ka oma panuse. Lisaks sai talle eraldi saadetud söögipoolist, riideid-jalanõusid ja muud vajalikku. Rõõm on lugeda, et kokku tuli märkimisväärne abi ja tubli tahte korral õnnestub tal paari-kolme aastaga oma mineviku luukered likvideerida ja puhtalt lehelt ülesmäge astuda. Soovin talle tuult tiibadesse ja helget saabuvat pühadeaega.

6 kommentaari “Rahablogi. Kuuülevaade november 2020. Ja natuke heategevusest saabuva imede aja valguses.

 1. Assa nugis, kus need laenuintressid alles raha teenivad.
  Mis see keskmine protsent ja pikkus ühel sellisel keskmisel laenul on ka?
  Ja kuidas sa üldse neid laenu tahtvaid isikuid leiad?

  Meeldib

  • Intress on kokkuleppe küsimus, aga saad välja arvutada umbkaudse väikse matemaatikaga, viimases postituses on selleks kõik andmed olemas 😎 minul on valdavalt kuni 1 kuu, mõned üksikud ka 2-6 kuud.
   Laenusoovijad on fb vastavates gruppides, paned otsingusse laenud ja tuleb kümmekond gruppi

   Meeldib

   • Kas sa annad neile tagatisega laenu või tagatiseta?
    Koostate lepingu jne ka ikka eks?

    Meeldib

   • Mina isiklikult annan tagatiseta – tean ühte inimest, kes laenas enamjaolt tagatise vastu ja tulemuseks oli see, et sai pidevalt asju müüa 😏 seega minu silmis kõige olulisem on korralik eeltöö teha – hetkel annan ma keskmiselt 1 laenu 20 küsija kohta uute klientide puhul. Mida kriitilisem ja konservatiivsem taustauuring, seda tõenäolisem, et välja antud raha ka tagasi jõuab suurema vaevata. Eks kogemus ka õpetab – oma esimese mitmekümne antud laenu hulgast laenaks täna vaid ühele-kahele laenuvõtjale, kohtusse läksid sealt päris mitmed ja osa istub siiani täituri käes.

    Meeldib

 2. Julge hundi rind on karvane või …
  Pole midagi muud selle peale öelda.

  Igatahes mõnus vaadata kuidas intress töötab 🙂

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s