Rahablogi. Kuuülevaade detsember 2020. Aastakokkuvõte 2020.

Ma olen jube sitt planeerija kõiges. 3 last on mul sündinud selliste vahedega, et esimese sünnist viimase täisealiseks saamiseni läheb pool elu ehk 33 aastat 😀

Töö osas samamoodi – kui ma enamuse aastast (julgelt üle 90%) tööd ei tee, siis vana aasta lõpus suudan omale ALATI mingi töö planeerida. Pean silmas siis seda tööd, mis raha sisse toob, mitte majaehitust jm, mis ainult raha välja viib. Igatahes, ilma mingi üllatuseta – nii ka sel aastal 😁 Eile tegin tööd ja täna tegin tööd. No nüüd on tehtud.

Kui detsembri numbrid kõik kenasti tabelisse sain löödud ja pildid postituse jaoks valmis, siis muidugi meenus, et tänase töö tasu 300€ peaks ka veel täna laekuma, seega raha number peaks selle võrra suurem olema. No mis seal ikka, praegu enam ümber ei viitsi teha ja jääb nii nagu on. Mõjutab see nagunii ainult raha osakaalu mingi komakoha võrra.

Eraisikulaenudena sai aasta jooksul (jaanuari lõpust praeguseni) välja antud 51615€, seega aasta eesmärk sai täidetud ja ületatud. Viimased 2 kuud pingutasin selle nimel, aga sellega tegin omale ka ühe karuteene. Detsembri passiivne tulu tegi nii korraliku hüppe, et algav aasta saab päris põnev olema 😬 Eks näis, kas suudan jätkuvalt täita ka teist püstitatud jooksvat eesmärki – et iga järgmise kuu tulu ületaks eelmist.

Uueks aastaks ma muid eesmärke veel ei pane – millalgi jaanuaris vaatan üle vanad eesmärgid ja panen paika uued.

Jätkuvalt püüdlen muidugi selle poole, et kinnisvara saada portfellis poole peale, suurendades laenude, raha ja kasvukonto osakaalu. Mintose halbades laenudes tiksuvat kübet ma põhimõtteliselt ei arvesta ja olen selle korstnasse kirjutanud. Tabelitest veel maha võtnud pole nagu grupeeri, aga uuel aastal ilmselt kraabin maha, sest väärtust sellel pole ja riivab ainult silma.

Aastale tagasi vaadates on mul olnud väga hea aasta. Ma uudiseid ei loe/vaata juba aastaid ja seega üldine negatiivsus mind väga ei kõiguta. Sotsiaalmeedias olen küll aasta jooksul korduvalt puhastust teinud – eemaldanud tuttavaid, kes ühel või teisel moel äärmusesse kalduvad, liigselt igasugust jama jagavad jms. Ka jälgitavate lehtede osas tegin korraliku suurpuhastuse. Puudust olen tundnud sellest, et häid sõpru ei näinud nii palju kui tahaks. Aga mis sitasti, see uuesti, nii et uuel aastal püüan seda parandada.

Soovin kõigile imelist aastavahetust ja külluslikku ja positiivset saabuvat aastat ❤

P.S. Tänu sellele, et aitasin blogijat Appi, ma olen võlglane, on blogi numbrid ka kõrgustes. Ma pole oma blogimist kunagi kuskil reklaaminud ja mu tuttavatest teab sellest ainult mõni üksik. Keegi kunagi soovitas selle rahajuttudesse lisada, aga ma ei näinud sellel vajadust – las kasvab ise 🙂 Aga nüüd elab blogi täitsa oma elu 😀

P.P.S. Ja Murphy seadus toimib laitmatult – just andsin veel ühe laenu ka välja, seega laenude number muutus ka 🤣 Ega’s midagi, uuel aastal võtan mingi päev tabelid ette ja teen korda 😀

8 kommentaari “Rahablogi. Kuuülevaade detsember 2020. Aastakokkuvõte 2020.

 1. Ma ei mäleta, kas juba küsisin või mitte, aga kas need laenud mis sa välja annad on lepinguga/dokumenteeritud vms ikka?

  Meeldib

 2. Tere! Alustuseks ütlen, et lugesin su blogi algusest lõpuni läbi – tundud uskumatult tubli ja hakkaja naine! Suur respekt.
  Üks asi, mis kriipima jäi, on see eralaenude teema. Kirjutad, et annad neid välja 100-1200% intressiga, ja inimestele kes on juba selgelt väga suures rahaliste probleemide sasipuntras. Ühelt poolt sa tegeled heategevusega ja toetasid näiteks kiirlaenudega hädas olevat naist, teiselt poolt… otse öeldes, nagu tegeled ka väikest viisi liigkasuvõtmisega. Need intresside on ju hullemad veel kui SMS laenudel. Kuidas sa ise sellele vaatad? Võibolla on siin mingi taust, mis kõrvaltvaatajale segaseks jääb.
  Edu finantsvabaduse teekonnal!

  Liked by 1 person

  • Tere. Appi, ma olen võlgnik blogija olenvolgu.com on kardinaalselt erinev teema. Kui tema blogi ka läbi lugenud oled, siis tead, et tal endal pole sellesse võlahunnikusse sattumisega muud pistmist, kui et langes manipulaatori ohvriks.
   Eraisikulaenud ei erine tegelikult absoluutselt ühisrahastusest (nagu Mintos või Omaraha). Mintoses võib krediidikulukusmäär olla rahulikult tuhandetes protsentides. Erinevus minu jaoks on selles, et seal ma ei saa teha midagi, et kontrollida laenuandmist. Jah, saan valida riike ja riskitaset jms, aga lõppkokkuvõttes võib kogu raha jääda istuma ikkagi hapuks läinud laenukontorite paberimajanduses ja minu silmis korstnasse kirjutada.
   Eraisikulaenu andes ma võtan endale ühelt poolt vastutuse, kontrollin tausta ja maksevõimet, vaatan et laenumaksed ei ületaks poolt sissetulekust jne. Laenuvõtja töötab välismaal ja teenib 2-3000, aga ei oska siiski omadega majandada. Minu probleem? Ei ole. Kuskilt saab ta selle raha nagunii.
   Teisest küljest võtan ma lisaks vastusele omale ka õiguse raha tagasi saada ehk kui laen kokkulepitud tingimustel tasutudei saa, annan võlglase kohtusse.
   Minu silmis on eraisikulaenud täpselt samaväärsed ühisrahastusega, ainus erinevus ongi selles, et ma ise kontrollin oma valikuid algusest lõpuni.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s